Historie na internetu
  

abcHistory.czPřírodní vědy › Astronomie

Dějiny astronomie


Historie hvězdářů a hvězdářství

Astronomie je věda, která se zabývá jevy za hranicemi zemské atmosféry. Astronomové se zabývají výzkumem vesmírných těles, jejich soustav, různých dějů ve vesmíru i vesmírem jako celkem.
  www.sisyfos.cz

Vědeckopopulární článek (Roland Seidel) publikovaný na oficiálních stránkách Český klub skeptiků - Sisyfos / Sisyfos - Czech Skeptics' Club. Základní historické údaje o tom, jak a kde se zrodila astrologie. Historie znamení zvěrokruhu, astrologie ve starověkém Babylóně a Egyptě, základní astronomické údaje. Česky.

  www.idnes.cz

Sekce stránek zpravodajského portálu iDnes.cz. Speciální příloha: Zkázu Challengeru způsobilo vadné těsnění. Dne 28. ledna 1986, vyslala NASA raketoplán Challenger k jubilejnímu 25 letu. Let však skončil tragickou katastrofou, která na dlouho ovlivnila celou kosmonautiku. Hned 73 sekund po startu došlo k explozi raketoplánu a úmrtí všech sedmi členů posádky. Základní informace, fotografie, videozáznamy. Česky.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku

www.muzeumbenatky.cz

Sekce oficiálních stránek města Benátek n. J., prezentace regionálního muzea. Historie muzea, informace pro návštěvníky. Expozice příroda benátecka (Benátecký, Mladoboleslavský a Polabský bioregion); Bronzový poklad (soubor bronzových dýk a kruhů z 19.-18. století před Kristem); Páni z Dražic (středověk); Keltové a civilizace; Tycho Brahe de Knudstorp (dánský astronom žil na místním zámku); Benátecký poledník. Další osobnosti: Bedřich Smetana; bratři Bendové (hudebníci František a Jiří Antonín Benda); cestovatelé Josef Kořenský a Josef Polák; parašutistka Marie Krupičková; literáti Zdeněk Kalista, Arnošt Vaněček, Václav Jaromír Picek, Antonín Jaroslav Vrťátko a Věnceslav Ráb; průkopník české archeologie L. Šnajdr a další. Česky.

  www.pinetreeweb.com

FanWeb zaměřený na osobu zakladatele skautingu lorda Roberta Baden-Powella a na historii, vývoj a tradice skautingu ve světě a rovněž se zvláštním zřetelem ve Východní Evropě a v Rusku. Informace o rodině Baden-Powella (mimo jiné Charles Piazzi Smyth a další), Robert Baden-Powell Curicullum Vitae, texty a obrazy R. Baden-Powella, E. E. Reynoldse a dalších, historie skautského hnutí, původ tradic, vliv armády a náboženství, skautské sliby, národní uspořádání a další. Fotografie, texty, dobové dokumenty. Anglicky, španělsky, portugalsky, německy, rusky.