Historie na internetu
  

abcHistory.czPřírodní vědy › Historie zoologických zahrad

Historie zoologických zahrad (ZOO)


Vznik, účel a historie zoologických zahrad

Zoologická zahrada (jinak také zoo) je vědecké a osvětové zařízení určené k chovu ohrožených druhů zvířat v zajetí, pokud možno v podmínkách co nejbližších přirozenému životu druhu v přírodě.

www.zoodecin.cz

Základní historické údaje na oficiálních stránkách zahrady, v níž jako v první české Zoo přišel na svět malý kamzík v zajetí a některá další zvířata. Česky.

www.zooplzen.cz

Základní informace o historii plzeňské zoologické zahrady na oficiálních stránkách Zoo. Přes menu je možné vstoupit do dalších sekcí stránek. Česky.

www.zoo-ostrava.cz

Základní informace o historii ostravské zoo na oficiálních stránkách zahrady. Historie poválečné zoologické zahrady spjaté s aktivitami horníků dolů Zárubek a Alexander při budování tzv. Hornického sadu v Ostravě-Kunčičkách. Struční historie, dobové fotografie. Přes menu je možné vstoupit do dalších sekcí stránek. Česky, anglicky, německy, polsky, rusky.

www.hrochslavek.wz.cz

Privátní stránky hrocha umístěného v pražské Zoo; historie chovu hrochů obecně, se zvláštním zřetelem na pražskou Zoo. Hroši v historii lidstva, počátek chovu hrochů v Zoo Praha, současná situace. Česky.

www.zoobrno.cz

Chronologický přehled výstavby a důležitých mezníků v historii brněnské zoologické zahrady, od roku 1935 po dnešek. Součást oficiální prezentace zahrady. Přes menu je možné vstoupit do dalších sekcí stránek. Česky, anglicky.

www.choboti.cz

Samostatná prezentace ústecké Zoo, specializovaná na chov slonů v zoologické zahradě Ústí nad Labem; stránka historie chovu. Základní informace o místním chovu od prvního exempláře v roce 1980. Základní informace, dobové fotografie. Přes menu je možné vstoupit do dalších sekcí stránek. Česky, základní informace anglicky, německy.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku

www.zoopraha.cz

Sekce oficiální stránek pražské zoologické zahrady. Praha-Troja a zoologická zahrada, založení zoo (potíže a boj o zoo), stručná historie pražské zoo, válečná léta v zoo, ředitelé pražské zoo. Přes menu je možné vstoupit do dalších sekcí stránek. Česky, anglicky.

www.zoojihlava.cz

Historie jihlavské ZOO (1957-1997) na oficiálních stránkách zahrady. Základní informace o historii a vývoji expozice. Přes menu je možné vstoupit do dalších sekcí stránek. Česky.

www.zoodk.cz

Základní historická data na oficiálních stránkách zahrady, která vznikla na území původního soukromého parku továrníka Richarda Neumanna (Richard Neumann; vznik parku v roce 1905). Zoologická zahrada zde byla pro veřejnost otevřena teprve v roce 1946. Zoo je známá především svou specializaci na africkou faunu, kterou prosadil ing. Josef Vágner, CSc. (ředitel v letech 1965-1983) a také svou safari. Základní historické údaje, informace k filozofii Zoo (ochrana ohrožených druhů, výzkum, vzdělávací činnost, rekreace. Přes menu je možné vstoupit do dalších sekcí stránek. Česky, anglicky, německy, polsky.