Historie na internetu
  

abcHistory.czPřírodní vědy › Přírodní dědictví

Přírodní dědictví


  www.skalyadrspach.cz

Oficiální stránky obce členěné na čtyři samostatné sekce: Obce, Turistika, Historie, Historická fotogalerie. Informace pro turisty: Prohlídkový okruh skalním městem, skalní město – otevírací doba, Adšpašské skály – mapa, CHKO Broumovsko – mapa, česko-německý slovník pomístních jmen, historie lezectví, příroda (geografie, rostlinstvo, zvířena). Historie: Osídlování; památky; šlechtické erby panství a hradu Adršpach; pověsti; lnářství - přádelní škola v Adersbachu; škola v Dolním Adršpachu; ukázky z dobového tisku; historie železnice (choceňsko- broumovská dráha, Teplice nad Metují–Trutnov); historie názvu obce. Česky, anglicky, německy, polsky.

  www.unesco.org

Oficiální stránky United Nations / Organizace spojených národů (UN/OSN) Světové dědictví. Kompletní přehled lokalit, míst a památek zařazených do stejnojmenné celosvětové sítě. Základní informace, aktuality, mapy, seznamy, případové studie, informační bulletiny, 3D animace. Anglicky, francouzsky.

  www.nkp.cz

Sekce stránek Národního památkového ústavu - Oficiální přehled nemovitých kulturních památek a související informace. Databáze památek; Národní kulturní památky (NKP) - obecné informace, světové dědictví, chráněná území; povolení k restaurování kulturních památek. Česky.

  klaudyan.psomart.cz

Internetový magazín pro historickou geografii a environmentální dějiny. Aktuality, kalendárium, různé dějepisné články. Česky.

  www.pamatnestromy.cz

Soukromé badatelské stránky přední specialistky na tuto problematiku (Marie Hrušková). Nejznámější památné stromy (dub knížete Oldřicha v obci Peruc, královská lípa v Klokočově a jiné), méně známé památné stromy, přehled knih autorky, obecně k ochraně stromů v minulosti a současnosti, související legislativní dokumenty, fotografie. Česky.

  www.muzeum-beroun.cz

Oficiální stránky muzea se sídlem ve městě Beroun. Základní informace o historii muzea, informace pro návštěvníky, kalendář akcí. Stálé expozice: Český kras - expozice; Geopark Barrandien; Plzeňská (Horní) brána; Muzeum hrad Žebrák; Expozice umělecké litiny na Podbrdsku - Státní zámek Hořovice. Informace o sbírkách, výroční zprávy, publikační činnost (Sborník Český kras). Česky.


Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku

  www.idnes.cz

Sekce Cestování na zpravodajském serveru iDnes.cz, seriál mapující místa, která se v posledních desetiletích zásadně změnila. Autoři si všímají například objektů, po nichž jak sami říkají „nezůstalo nic, jen jizvy v duších lidí nebo vzpomínky“ (nádraží Těšnov, Ivančický viadukt, likvidace historické zástavby města Most; „přeměna“ Ringhofferovy továrny v komplex Anděl City a Nový Smíchov; Libkovice; Vodní nádrže Nové Mlýny; Mušovský kostelík aj.) nebo naopak ze stavu zdevastovaného došlo k obnově (Gustav Ginzel a Hnojový dům aj.). Česky.

  www.vcm.cz

Oficiální stránky jednoho z nejvýznamnějších muzeí východních Čech. Informace o muzeu, vstupné, publikace, kalendář akcí (aktuality, výstavy, přednášky, výukové programy pro školy apod.). Stálé expozice sklářské tvorby; pohlednice Orbis Pictus; zbraně; peníze v Čechách 1520–1620; příroda východního Polabí. Česky, anglicky.

  www.szmo.cz

Oficiální stránky muzea zaměřeného na život a kulturu ve Slezsku. Muzeum spravuje sbírky Muzea Matice opavské a řadu dalších. Muzeum pečuje rovněž o Památník II. světové války v Hrabyni, Památník Petra Bezruče, Areál čs. opevnění Hlučín-Darkovičky či o Arboretum v Novém Dvoře u Opavy (dendrologická expozice). Informace o historii muzea, o pracovišti, virtuální muzeum, publikační činnost, knihovna (online katalog), kalendář akcí, odkazy, mapa a muzeum shop. Česky.

  www.muzeum-teplice.cz

Oficiální stránky teplického muzea. Informace o muzeu, knihovně, publikace, kontakt, exponát měsíce, kalendář akcí (aktuální program, expozice, výstavy apod.). Součástí muzea je i muzeum Krupka a místní expozice věnované cínu a přírodě severozápadních Čech. Česky, anglicky, německy.

  www.cac-accr.ca

Oficiální stránky Kanadské společnosti pro ochranu kulturního majetku (CAC), jehož hlavní úlohou je podporovat šíření znalostí vztahující se k ochraně kanadského kulturního majetků a dědictví. Informace o CAC, novinky a aktuální zprávy, členství v organizaci, možnost podpory, např. formou dotací, publikace, granty, konané konference, konaná školení z oblasti ochrany kulturního majetku, důležité odkazy, sekce pro členy CAC, přehled knižních titulů. Anglicky, francouzsky.

  www.ccanet.net

Oficiální stránky CCA, společnosti, která má za cíl ochranu přírodního a kulturního bohatství ve státech v oblasti Karibiku. Informace o CCA a její činnosti, historie, cílová zaměření na jednotlivé oblasti, odkazy na jednotlivé státy a potřeby, zaměstnanecké složení CCA, informace o členech a o tom, jak se stát členem CCA, knižní obchod s tituly zabývající se danou problematikou, problematika životního prostředí. Zvláštní sekce věnovaná členům - kalendář, odběr bulletinů. Anglicky.